نماد بی اعتمادی الکترونیک از وزارت، صنعت،معدن و تجارت

ایده برای شهرفرش، فروشگاه فرش دستباف، فرش ماشینی و فرش ارزان و قسطی
ایده برای شهرفرش، فروشگاه فرش ارزان و قسطی
17فوریه, 2020
خدمات طراحی وب سایت و سئو برای افزایش رتبه سایت در گوگل در منطقه ۲۲ تهران
طراحی سایت در منطقه ۲۲ تهران
27فوریه, 2020
نماد بی اعتمادی الکترونیک از وزارت، صنعت،معدن و تجارت

نماد بی اعتمادی الکترونیک از وزارت، صنعت،معدن و تجارت

درباره پولکی شدن نمادی که قراربود اعتماد سازی کند. نماد اعتماد الکترونیک از وزارت، صنعت،معدن و تجارت

اعتماد و اعتمادسازی باعث ایجاد فضای آرامش و در نهایت افزایش فروش و موفقیت کسب و کارها می شود و در این راستا نماد اعتماد الکترونیک ایجاد شد تا مرز بین کسب و کارهای قانونی با فیشرها و کلاهبرداران اینترنتی مشخص شود.

اما به مرور زمان قوانین اعتمادسازی به نفع کلاهبرداران اینترنتی چرخید و با این قانون تازه آخرین تیر خلاص به اعتماد سازی این نملاد زده شد:

به اطلاع کلیه متقاضیان محترم نماد اعتماد الکترونیکی می رساند، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در نظر دارد در راستای ارتقای کیفیت سرویس و به موجب مصوبه شماره ۲۸۸ مورخ ۱۳۹۷/۱۲/۰۵ کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات، نماد اعتماد الکترونیکی را از این پس با اعتبار دو ساله اعطا و با دریافت هزینه ۱۷۵ هزار تومانی اعطا نماید. شایان ذکر است متقاضیانی که پیش از این اقدام به دریافت نماد اعتماد الکترونیکی نموده اند، در زمان تمدید مشمول تعرفه مذکور خواهند بود و از این پس کلیه نمادهای اعطا و تمدید شده ۲ ساله خواهد بود.

و خنده دار تر از آن قانون بانک مرکزی است که می گوید هر کسی که نماداعتماد الکترونیک نداشته باشد، درگاه پرداخت اینترنتی به ایشان تعلق نمی گیرد.

خلاصه اینکه مبارکتان باشد، ما استعفا دادیم از خدمات شما

حتی دریافت پول نقدی بهتر از این قوانین مسخره است

قوانینی مسخره ای مانند این که اگر صاحب کسب و کار فراموش کرده باشد نمادش را تمدید کند، درگاه پرداخت اینترنتی وی قطع می شود و تا زمانی که صاحب کسب و کار متوجه نشود ، درگاه انلاین بسته خواهد ماند و خدا می داند صاحب کسب و کار چه زیبانی می کند از بسته شدن درگاه پرداختش و این زیبان برای کسب و کارهای بزرگ حتی یک روزش هم بسیار زیان اور می باشد.

در حالی که تنها با ۳ پیامک ناقابل در یکهفته پیش از پایان نماد می توان کسب و کار را آگاه کرد تا نسبت به تمدید ان اقدام نماید.

اما خوب اینجا ایران است دیگر با مسئولانی با IQ فضائی

همین نقص یعنی نداشتن یک سیستم اطلاع رسانی پیامکی را می بینید که انقدر مسخره است در عصر ارتباطات، همین گزارش را تا فشار از بالا برای اصلاح وارد نشود اجرا نمی کنند و اگر هم اجرا کنند یواشکی و در شب بدون کپی رایت !

مسئولاان بانک مرکزی هم اگر دغدغه شان از دادن نماد، فقط گرفتن پول به بهانه کمبود بودجه و درامدزائی است که هیچ، اما اگر هدف آسان سازی فرآیند کسب و کار است نه فقط دریافت پول، پیشنهاد می کنم “نشان ملی ثبت” از وزارت فرهنگ هم یک نوع تایید هویت معتبر می باشد به عنوان گزینه دوم برای دادن درگاه پرداخت انلاین اضافه شود تا از این انحصار مسخره در بیاید!

با ان لوگوی مسخره تر که معلوم نیست بر اساس چه فرایندی و مناقصه و چه اعتباری شده نماد اعتماد الکترونیک ایران که اگر قالب مشکی باشد، سر و شکل نماد محو می شود

در پایان بدلیل لحن غیررسمی معذرت خواهی می کنم. چون تجربه نشان داد پاسخی که از لحن رسمی گرفتم ماست مالی کردن و با پنبه سر بریدن بود و به هیچ جا نرسید!

تصور کنید یک سایت خدمات پرستاری در منزل که فقط دمو و نمونه کار است و هیچ تلفن و ادرسی ندارد را مجوز از وزارت بهداشت و درمان می خواهند تا از فیلتر در بیاورند! و حتی کسی را هم پیدا نمی کنی تا به عنوان یک جوک بگویی و دست کم دو نفری بخندیم به این قانون من در آوردی و همه با جدیت از آن دفاع می کنند!

تصور کن مهدی محمدی دهقانی

مزرعه تجارت الکترونیک

www.EcomFarm.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *