بهترین سیستم مدیریت محتوا – اوپن سورس یا اختصاصی ؟

Iranian diaspora and online marketing
28می, 2017
ایده تبلیغات و بازاریابی برای محصولات دلپذیر. پیشنهاد چند ایده بازاریابی از برندسازی احساسی تا انیمیشن و تبلیغات در جزیره کیش برای افزایش فروش و جذب مشتری در سایت مزرعه تجارت الکترونیک
ایده تبلیغات و بازاریابی برای محصولات دلپذیر
13ژوئن, 2017

بهترین سیستم مدیریت محتوا – اوپن سورس یا اختصاصی؟ کدام CMS برای سفارش طراحی وب سایت بهتر است؟ وردپرس، جوملا یا یک سیستم مدیریت محتوای اختصاصی؟

اشخاص حقیقی و حقوقی زیادی در جستجوی سفارش طراحی سایت هستند، اما طبیعتا برای انتخاب درست یک طرح وب باید اطلاعات درست داشته باشند. به این خاطر می خواهند بدانند بهترین نوع طراحی سایت چیست ؟

در گذشته طراحی سایت بصورت استاتیک و بر پایه HTML بود اما سامانه مدیریت محتوا Content management system کارها را بسیار آسان و البته سریع تر کرد. یک سیستم مدیریت محتوا CMS ، یک سایت پویا ایجاد می کند که کمترین کار آن قابلیت تعامل با بازدیدکننده و دریافت نظرات می باشد و البته بسیاری از قابلیت های دیگر.

برندهای بسیار زیادی در زمینه طراحی و پیاده سازی انواع سیستم های مدیریت محتوا فعالیت دارند که مهمترین آنها وردپرس، جوملا و دروپال می باشند.

اما در دسته بندی اولیه دو نوع سیستم مدیریت محتوا وجود دارد.

  • سیستم مدیریت محتوای اختصاصی

  • سیستم مدیریت محتوای اوپن سورس یا همان متن باز

و پرسش این است که کدام یک از سامانه های مدیریت محتوا بهتر است؟

سیستمهای مدیریت محتوای اختصاصی عموما رایگان نبوده و تنها تیم مدیریت به منبع کُدها دسترسی دارد. اما در یک سیستم متن باز یا همان Open Source کلیه افراد امکان درستی به کُد منبع سامانه مدیریت محتوا برای هر تغییر دلخواه برای رفع اشکالات (باگ) احتمالی را دارند.

پس نتیجه چیست؟

هیچ سیستمی بی عیب نیست و این قانون حتمی در سازوکار جهان ما می باشد.

با احترام به تمامی سیستمهای مدیریت محتوای اختصاصی عرض می کنم که نظر من این است که هیچ سیستم مدیریت محتوایی بهتر از سیستم مدیریت محتوای اوپن سورس نیست!

لطفا به این عکس که همین امروز گرفتم نگاهی بیندازید:

بهترین سیستم مدیریت محتوا - اوپن سورس یا اختصاصی؟ کدام CMS برای سفارش طراحی وب سایت بهتر است؟ وردپرس، جوملا یا یک سیستم مدیریت محتوای اختصاصی؟

بهترین سیستم مدیریت محتوا – اوپن سورس یا اختصاصی؟ کدام CMS برای سفارش طراحی وب سایت بهتر است؟ وردپرس، جوملا یا یک سیستم مدیریت محتوای اختصاصی؟

عکس بالا را بصورت متن در پایین مشاهده می فرمایید.

به وردپرس فارسی ۴٫۷٫۵ خوش آمدید

سپاسگزاریم از این‌که به آخرین نگارش به‌روزرسانی کردید! وردپرس فارسی ۴٫۷٫۵ به شما کمک خواهد کرد، سایت‌تان را آن‌گونه که می‌پسندید، مدیریت کنید.

نگارش ۴٫۷٫۵

نگارش‌های تعمیراتی و امنیتی

نگارش ۴٫۷٫۵ چند مسئله امنیتی و ۳ ایراد دیگر را برطرف کرده است. برای اطلاعات بیشتر، یادداشت‌های این انتشار را ببینید.

نگارش ۴٫۷٫۴ ۴۷ ایراد را برطرف کرده است. برای اطلاعات بیشتر، یادداشت‌های این انتشار را ببینید.

نگارش ۴٫۷٫۳ چند مسئله امنیتی و ۳۹ ایراد دیگر را برطرف کرده است. برای اطلاعات بیشتر، یادداشت‌های این انتشار را ببینید.

نگارش ۴٫۷٫۲ یک مسئله امنیتی را برطرف کرده است. برای اطلاعات بیشتر، یادداشت‌های این انتشار را ببینید.

نگارش ۴٫۷٫۱ چند مسئله امنیتی و ۶۲ ایراد دیگر را برطرف کرده است. برای اطلاعات بیشتر، یادداشت‌های این انتشار را ببینید.

این تازه ترین به روزرسانی سیستم مدیریت محتوای وردپرس می باشد که هر ساله به روزرسانی های زیادی انجام می شود و همانطور که مشاهده می فرمایید در اخرین آپدیت چندین مشکل آن برطرف شده است.

و حال شما تصور کنید که یک سیستم مدیریت محتوای اختصاصی که اوپن سورس نیست و  مشخص نیست تا چه زمانی توسط تیم مدیریت و فروش پشتیبانی شود تا چه شد مشکل و باگ های مختلف امنیتی دارد!

مهدی محمدی دهقانی

مزرعه تجارت الکترونیک

www.EcomFarm.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *